» Udane zakupy online

Udane zakupy online
Zakupy online to obecnie wielki rynek, a coraz więcej konsumentów na całym świecie korzysta z internetu w celu zakupu towarów. Dotyczy to w szczególności krajów, w których e-commerce naprawdę przejmuje kontrolę nad sposobem dokonywania zakupów.Mimo wielu zalet internet przyciąga uwagę cyberprzestępców, którzy chętnie wykorzystują osoby korzystające z wygody, przystępności cenowej i możliwości wyboru, które czynią internet tak atrakcyjnym miejscem.

Mając to na uwadze i świadomą, , przygotowaliśmy pięć najlepszych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo podczas zakupów online.

Trzymaj się zaufanych marek o dobrej reputacji
Trzymanie się popularnych marek jest tak samo dobre, jak każda rada podczas zakupów online. Nie tylko wiesz, co zyskujesz, pod względem jakości i ceny, ale także masz większą pewność, że te dobrze znane nazwy mają solidne zabezpieczenia.

Należy jednak uważać, ponieważ oszuści często tworzą fałszywe i profesjonalnie wyglądające strony internetowe, aby przyciągać nieświadome ofiary. Ich wysiłki mogą być dość niezwykłe, jak zauważyli naukowcy z Google i University of San Diego w zeszłym roku.

Zauważyli, że witryny phishingowe o wysokiej jakości są tak skuteczne, że mają 45-procentowy wskaźnik skuteczności przy wyodrębnianiu danych. W przypadku przeciętnie wyglądających podróbek liczba ta spada do 14 procent.Używaj kart kredytowych i bezpiecznych usług płatniczych zamiast kart debetowych
Zakupy online

Zasadniczo karty kredytowe, w porównaniu do kart debetowych, oferują konsumentom dodatkową ochronę podczas zakupów online. Główną zaletą tego ostatniego jest to, że konto karty kredytowej nie jest w żaden sposób powiązane z funduszami, które faktycznie posiadasz. I to nie wszystko - są też inne korzyści.

"W przeciwieństwie do kart debetowych, karty kredytowe mogą mieć limit kwoty pieniężnej, za którą będziesz odpowiedzialny, jeśli Twoje dane zostaną skradzione i wykorzystane przez inną osobę" - wyjaśnia Stay Safe Online, inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

Podobnie wskazane jest korzystanie z bezpiecznych internetowych usług płatniczych, takich jak oferowane przez firmę PayPal. Zaletą tych dostawców jest to, że działają oni w charakterze pośrednika, w ramach którego dostarczasz im płatności - np. PayPal - i przekazują je sprzedawcy. Twoje dane bankowe zawsze pozostają niewidoczne.

Uważaj na podejrzane oferty, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe
Wszyscy spotkaliśmy się z niewiarygodnie niewiarygodną ofertą i wskoczyliśmy na nią z entuzjazmem, ciesząc się, że dostaliśmy możliwość zakupu czegoś za ułamek jego prawdziwych kosztów.

Ale to rzadkie. Stare powiedzenie "jeśli jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie jest" powinno informować o tym, w jaki sposób robisz zakupy w Internecie - należy zachować ostrożność, ponieważ istnieje wiele oszustw, które chcą Cię przyciągnąć kuszącymi ofertami. W niektórych przypadkach sprawcy chcą po prostu zainfekować swoje urządzenie.

Wskazane jest, aby zachowywać podwójną czujność w okresach świątecznych, takich jak Boże Narodzenie, w których występuje wiele niesamowitych i autentycznych ofert. Im bardziej wiarygodna jest marka i im bezpieczniejszy adres URL, tym bardziej prawdopodobne jest, że jest autentyczny. Jeśli nie, odejdź.

Wybierz sieć telefonii komórkowej za pośrednictwem publicznego Wi-Fi

Publiczne Wi-Fi to niewątpliwie coś, czego oczekujemy od konsumentów. Od sklepów, przez kawiarnie, po restauracje, możliwość dostępu do internetu z niewielkim lub zerowym kosztem jest zgodna z naszym połączonym stylem życia.

Jednak przy zakupie online wygodę związaną z publicznym Wi-Fi można przyćmić wieloma ryzykami związanymi z tą usługą. Zdziwiłbyś się, jak bardzo niezabezpieczone jest wiele hotspotów i jak łatwo są atakować.

Istnieje wiele rozwiązań pozwalających rozwiązać luki związane z publiczną siecią Wi-Fi, ale ogólnie rzecz biorąc, gdy są poza domem, zdecyduj się na korzystanie z danych dostarczonych przez dostawcę sieci podczas korzystania z Internetu.
русский torrent, шаблоны под dle, Новые Photoshop Уроки скачать на UaBig , Кино Свин - Скачать фильмы бесплатно